7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 265

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öncelikle karar vermek gerekir. Ders çalışma bir iştir. Bu işe başlamak için onunla inatlaşmamak, istek gelmesini beklememek gerekir. Karar verdiğiniz an uygun andır. Çalışılacak ders ve amaç belirlenmelidir. Çalışmaya harcanan zaman değil, ne yapıldığı önemlidir. Aileler sık sık süreyi az bulurlar. Ama uzun süre masa başında oturmak demek, çalışmak demek değildir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 265 Cevabı

SORULAR

1. Yandaki kareli kâğıt üzerinde verilen ABCD dörtgenini 6 birim sola 2 birim aşağı öteleme yapınız. Ötelenen şekil ile görüntüsünü karşılaştırınız.

2. Yandaki kareli kâğıt üzerinde çizilmiş KʹLʹMʹ üçgeni, KLM üçgeninin 6 birim sağa 3 birim yukarı ötelenmiş şeklidir. KLM üçgenini, geri öteleme yaparak bulunuz ve çiziniz. Görüntü ile KLM üçgenini karşılaştırınız.

3. Yanda TXYZ dörtgeni ötelenerek TʹXʹYʹZʹ dörtgeni elde ediliyor. Buna göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

A) 5 birim aşağı, 3 birim sağa ötelenmiştir.
B) 8 birim aşağı, 4 birim sola ötelenmiştir.
C) Ötelenen şekil ile görüntüsü eştir.
D) 10 birim sola 5 birim yukarı ötelenmiştir.

4. Yanda kareli kâğıt üzerindeki şekli 2 birim sağa 3 birim aşağıya öteleyiniz.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir