7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Sayfa 242

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Verimli ders çalışma : Psikolojik ve sosyal yönden uygun bir ortamda daha önceden hazırlanmış bir plan dahilinde psiko-fizik enerjiyi yoğunlaşarak yürütülen bir çalışmadır. Bu yüzden birinci derecede yazılı veya görsel olarak bilgilerin ilk elden alınması daha sonra alınan bilgilerin kısa süreli bellekten  uzun süreli belleğe geçirilmesi ve alınan bu bilgilerin uygulanmasıdır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı 

Aşağıdaki ifadelerin yanındaki kutucuklara doğru olanlar için “D” yanlış olanlar için “Y” yazınız.

Yanda verilen şekildeki BAC na eş bir açı çizmek için başlangıç noktası A olacak ve [AC ile 35° lik açı yapacak şekilde bir ışın çizilmelidir.

2) Yanda kareli kâğıda çizilmiş şekildeki ABC na eş bir açı çizmek için başlangıç noktası B olacak ve [BA ile 45° lik açı yapacak şekilde bir ışın çizilmelidir.

3) Yanda kareli kâğıda çizilmiş şekildeki BAC na eş bir açı çizmek için başlangıç noktası A olacak ve [AC ile 37° lik açı yapacak şekilde bir ışın çizilmelidir.

4, 5 ve 6. soruları yandaki şekile göre cevaplayınız.

4) AKD nın açıortayı [KC dır.
5) CKF nın açıortayı [KD dır.
6) AKC nın açıortayı [KB dır.
7) Yandaki şekildeki ABC nın açıortayını elde etmek için başlangıç noktası B olacak ve [BA veya [BC ile 63° lik açı yapacak şekilde bir ışın çizilmelidir.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla