7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Sayfa 241

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ailenin görevi en baştan, uygun ortamı hazırlamak, kararlı olmak ve kontrol etmektir. Onun yerine endişelenmek, ondan daha çok olayı sahiplenmek çocuğun ders çalışmayı ailesi için yapması gereken bir olay olarak algılamasına neden olur. O zaman çalışmayı aileye karşı kullanır. Yani onları mutlu etmek ya da isteklerine ulaşmak, kızdırmak için kullanmaya başlar. Oysa bu onun işidir ve olumlu, olumsuz sonuçlarına da katlanmalıdır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 241 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 241 Cevabı 

Aşağıdaki sorularda istenenleri yapınız.

1. Yukarıda bir öğrencinin sınavlardaki Türkçe netlerini gösteren çizgi grafik verilmiştir. Çizgi grafiğindeki verileri kullanarak yukarıdaki sütun grafiğini tamamlayınız.
Ülkemize gelen bir turist kafilesinde 20 İngiliz, 10 İspanyol, 40 Alman ve 10 Fransız turist
vardır.

2 ve 3. soruları yukarıda verilenlere göre cevaplayınız.

2) Bu verileri gösteren aşağıdaki sıklık tablosunu tamamlayınız.
Tablo: Bir Turist Kafilesindeki Turist Sayısı

3) Sıklık tablosundaki verileri gösteren yandaki daire grafiğini tamamlayınız.

4) Yukarıdaki sütun grafiğindeki verileri gösteren daire grafiğini bu grafiğin yanındaki boşluğa
çiziniz.

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla