7. Sınıf Ada Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 240

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öncelikle karar vermek gerekir. Ders çalışma bir iştir. Bu işe başlamak için onunla inatlaşmamak, istek gelmesini beklememek gerekir. Karar verdiğiniz an uygun andır. Çalışılacak ders ve amaç belirlenmelidir. Çalışmaya harcanan zaman değil, ne yapıldığı önemlidir. Aileler sık sık süreyi az bulurlar. Ama uzun süre masa başında oturmak demek, çalışmak demek değildir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 240 Cevabı

SORULAR

Araç ve Gereçler: noktalı kâğıt, cetvel, açıölçer.

 • Yukarıdaki noktalı kâğıt üzerinde verilen dörtgenleri, kendi noktalı kâğıdınıza modelleyiniz.
 • Bu dörtgenlerin kenarlarını ve açılarını ölçüp üzerlerine yazınız.
 • Her bir dörtgenin köşegenlerini çiziniz.
 • Köşegen uzunluklarını, köşegenlerin kenarlarla ve birbiriyle oluşturdukları açıları bulunuz, dörtgen modellerinin altına not alınız.
 • Oluşturduğunuz dörtgen modellerinden yararlanarak aşağıdaki tabloyu doldurunuz.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“7. Sınıf Ada Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 240” üzerine 42 yorum

  1. Aynen kankam cevap olmadığı için hocadan çok iyi dayak yedi m offfffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!😔😔😔😢😔

   1. Sevgilisini öldürdü köylerin teröre💏💏💏💏💏💏💏💏💏💏💏💏💑💑💑💑💑💑💑💑💑💑💑

  1. sana bir sorum var ali ekmek almış eve dönerken güneşin yarı çapı kaçtır pi (3,14) (öğle yemeği için) bunu bul sana 1000 lira vercem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir