7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öncelikle karar vermek gerekir. Ders çalışma bir iştir. Bu işe başlamak için onunla inatlaşmamak, istek gelmesini beklememek gerekir. Karar verdiğiniz an uygun andır. Çalışılacak ders ve amaç belirlenmelidir. Çalışmaya harcanan zaman değil, ne yapıldığı önemlidir. Aileler sık sık süreyi az bulurlar. Ama uzun süre masa başında oturmak demek, çalışmak demek değildir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 213 Cevabı

SORULAR

4. Aşağıdaki sütun grafiğindeki değerler, bir bölgenin mart ayındaki 7 günlük sıcaklık değerleridir. Sütun grafiğini çizgi grafiğine dönüştürerek kareli kâğıda çizimi yapınız.

5. Yandaki grafik bir bahçedeki meyve ağaçlarının sayılarını göstermektedir. Bu verilere ait daire grafiğini oluşturunuz.

6. Sera gazları, sera etkisini destekleyen, atmosferde bulunan ve en çok ısı tutma özelliğine sahip olan bileşiklerdir.
Güneş’ten gelen ışınlar, atmosferi geçerek yeryüzünü ısıtır. Atmosferdeki gazlar, yeryüzündeki ısının bir kısmını tutar ve yeryüzünün ısı kaybına engel olur. Böylece suların sıcaklığı dengede kalır ve nehirlerin, okyanusların donması engellenmiş olur. Fakat sera gazı seviyelerindeki artış nedeniyle dünya gittikçe ısınmaktadır. Buna, sera etkisi denir.
Tablo: Sektörlere Göre 1990-2009 Yılları Arası Toplam Sera Gazı Emisyonları

Yukarıdaki tabloda sektörlere göre toplam sera gazı emisyonları verilmiştir. Buna göre atık sektörüne ait sütun grafiğini oluşturunuz.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir