7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 204

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öncelikle karar vermek gerekir. Ders çalışma bir iştir. Bu işe başlamak için onunla inatlaşmamak, istek gelmesini beklememek gerekir. Karar verdiğiniz an uygun andır. Çalışılacak ders ve amaç belirlenmelidir. Çalışmaya harcanan zaman değil, ne yapıldığı önemlidir. Aileler sık sık süreyi az bulurlar. Ama uzun süre masa başında oturmak demek, çalışmak demek değildir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 212 Cevabı

SORULAR

1. Bahçıvan, bahçeye bir çam fidanı dikmiştir. Bu fidanın yıllara göre boyu yandaki tabloda verilmiştir.
a. Tablodaki verilere ait çizgi grafiğini oluşturunuz.
b. Tablodaki verileri sütun grafiği ile göstermek uygun olur mu? Neden?
c. Çam fidanının 6. yıldaki boyunu tahmin ediniz.

2. Yukarıdaki tablo, Ankara’da 2007-2010 yılları arasında kış döneminde havadaki SO2 değerlerini göstermektedir. Bu verileri uygun bir sütun grafiğinde göstererek grafiği yorumlayınız.

3. Meral Hanım’ın mayıs ayında kredi kartı ile yaptığı harcamalara ait döküm yandaki tabloda verilmiştir.
a. Her bir harcama çeşidinin mayıs ayı içerisindeki tüm harcamalardaki yüzdesini bulunuz.
b. Mayıs ayı harcamalarına ait daire grafiği oluşturunuz.
c. Verileri sütun ve çizgi grafiği ile gösteriniz. Bu grafik çeşitlerinin bu verileri göstermek için uygun olup olmadığını
açıklayınız.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir