7. Sınıf Ada Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 281

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 281 Cevabı

SORULAR

1. Yukarıdaki kareli kâğıt üzerinde ABCDEFGK şeklinin simetri doğrusu ile simetri aynasına göre yansımaları sonucu elde edilen AʹBʹCʹDʹEʹFʹGʹKʹ görüntüsünü çizerek görüntüleri karşılaştırınız ve yorumlayınız.

2. Yandaki kareli kâğıt üzerinde görülen modeli kullanarak önce simetri doğrusuna göre yansıma sonra da 1 br sağa öteleme sonucu oluşan görüntüyü çizerek yorumlayınız.

3. Yandaki kareli kâğıt üzerinde görülen modeli kullanarak önce 2 br sağa, 1 br aşağıya öteleyip sonra da d doğrusuna göre yansımasını bulunuz.

4. Yandaki şekli kullanarak öteleme ile süsleme yapınız.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“7. Sınıf Ada Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 281” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir