6. Sınıf MEB Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 197

İlköğretim 6. Sınıf öğrencilerinin bu yıl okudukları Türkçe Çalışma Kitabının MEB yayınları için cevapları bu sayfaya izler için ekledik. Ders sırasında yanınız da atıştıracak yiyecekler bulundurun. Ders çalışırken yanınızda tükete bileceğiniz ve şekerden uzak sağlıklı yiyecekler bulundurmaya özen gösterin. Size enerji sağlayacak yiyecekler tüketin örneğin meyve ve ya içerisinde sebze bulunduran yiyecekler tüketin. Eğer canınız tatlı çekiyorsa bitter çikolata yiyin. Su ve ya kafeine ihtiyacınız varsa çay tüketin.

Sayfaların cevapları çözüldükçe içeriklerimizi güncelliyoruz yani bugün bakıp da göremediğiniz sayfa yarın eklenmiş olabilir. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. İyi dersler…

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Kitabı Bilim ve Teknoloji Hazırlık Çalışmaları Cevapları

6. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Meb Yayınları 7. Tema Bilim ve Teknoloji Sayfa 197 Bilim ve Teknoloji Hazırlık Çalışmaları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

Bilim ve Teknoloji Hazırlık Çalışmaları Cevapları

1. 30 yıl sonra günümüze göre teknolojik anlamda ne gibi ilerlemeler yaşanabilir?

Cevap: Benim tahminlerim şu şekilde:

  • Beyin (zihin) okumak mümkün olacak.
  • İletişim araçları giysilerimizin içine yerleştirilecek
  • Robotlar hayatımızda önemli bir yer edinecek.

2. Size göre insanlık için en faydalı icat hangisidir? Niçin?

  • Cevap: Bence matbaadır. 1440 yılında Alman Johannes Gutenberg tarafından icat edildi. Manuel olarak kopyalama yapabilen bu icat sayesinde icadından 1500 yılına kadar 20 milyon kopya basıldı. Bilginin yayılmasında çok etkili olmuştur.

3. Bilim insanlarının en belirgin özellikleri nelerdir?

  • Cevap: Sabırlıdırlar, meraklıdırlar, azimlidirler, akıllıdırlar, çalışkandırlar.

4. Sizce robotlar gelecekteki çalışma hayatında insanların yerini alabilir mi? Niçin?

  • Cevap: Evet, bence robotlar gelecekte çalışma hayatında yer alabilir. Çünkü, teknoloji hızla ilerlemekte ve insanoğlu robotlara değişik özellikler vermektedir. Gelecekte böyle bir şeyin olması imkansız değildir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir