6. Sınıf MEB Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 170

İlköğretim 6. Sınıf öğrencilerinin bu yıl okudukları Türkçe Çalışma Kitabının MEB yayınları için cevapları bu sayfaya izler için ekledik. Saatlerce ders çalışsanız da aklınızda hiçbir şey kalmıyor yada derse başladıktan bir iki dakika sonra kendinizi hayaller dünyasında buluyorsanız büyük bir ihtimal ile ders çalışma noktasında eksik yaptığınız şeyler var. Bu sorunlar genelde kişiden kişiye değişse de aslında derse odaklanamayan kişilerin verimli ders çalışabilmeleri için yapacakları şeylerin başında ilk olarak sorunu tespit ederek ortadan kaldırmak bulunuyor.

Sayfaların cevapları çözüldükçe içeriklerimizi güncelliyoruz yani bugün bakıp da göremediğiniz sayfa yarın eklenmiş olabilir. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. İyi dersler…

Sayfanın Cevapları:

 

6. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Kitabı Sanat ve Toplum Hazırlık Çalışmaları Cevapları

6. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Meb Yayınları 6. Tema Sanat ve Toplum Sayfa 170 Sanat ve Toplum Hazırlık Çalışmaları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

SANAT VE TOPLUM HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. ETKİNLİK 

1. Sanatın hangi dallarıyla ilgileniyorsunuz? Bunun sebebi nedir?

  • Cevap: Sanatın resim ve müzik dallarıyla uğraşıyorum. Çünkü, bu sanatlara yeteneğim olduğunu düşünüyorum ve bu sanatlarla uğraşmak bana zevk veriyor.

2. Sanat topluma faydalı olmalı mıdır? Niçin?

  • Cevap: Evet olmalıdır. Bir toplumun gelişmesini gösteren en önemli unsurlardan birisi Sanattır… Sanatın gelişmesi için ise sanat eğitiminin daha küçük yaşlarda çocuklarımıza verilmesi gerekmektedir. Okullarımızda her ne kadar Resim ve Müzik dersleri konmuş olsa da maalesef bir çok aile sanatı “gereksiz” görmeye devam ediyor. Oysa Sanat Eğitiminin önemini öncelikle okul idareciler ve öğretmenlerin kavraması gerekiyor diye düşünüyorum.

3. Sinema ülkelerin tanınmasında önemli bir sanat dalı mıdır? Niçin?

  • Cevap: Sinema ülkelerin tanınmasında önemli bir sanat dalıdır. Sinemalarda gösterilen filmlerde, ülkelerin kültürleri, örf ve adetleri, tarihleri ve doğal güzelliklerine yer verilir ve ülkelerin tanınmasına yardımcı olunur.

4. “Müzik evrenseldir.” sözünden neler anlıyorsunuz?

  • Cevap: Müzik evrenseldir sözünden, müziğin dil, din, ırk ayrımı olmaksızın herkese hitap edebildiği ve kendi dilinde olmasa bile insanlarda farklı duygular uyandırabildiğidir.

5. Geleneksel tiyatro deyince aklınıza hangi oyunlar geliyor?

  • Cevap: Kukla, Karagöz, Ortaoyunu, Meddah, Çengi, Köy Seyirlik Oyunları aklıma geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir