6. Sınıf MEB Arapça Çalışma Kitabı Sayfa 87

Saygıdeğer ziyaretçi ve öğrencilerimiz 6. Sınıf MEB yayınları Arapça ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Arapça tarih veya edebiyat gibi bir ders olmayıp yabancı dil olduğu için onu çalışma yöntemi de buna göre olmalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Eğitim hayatımızın en önemli unsurları başında yer alırken öğrencilerinde yanlış ders çalışma metotlarına yönelmemesi gerekmektedir. Eğer ki yanlış yollara başvururlarsa istedikleri verimi ne yazık ki derslerden alabilmeleri de pek mümkün olmayacaktır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı 87.Sayfa Cevapları

• Karikatürde cumhuriyet neden bir çocuk ile temsil edilmiş olabilir?
Çünkü vatanın kurtuşundan sonra ialan edilen cumhuriyet Türk halkı için yeni bir yönetim şeklidir. İlerleme, yenilik ve inkılaplarla büyümesi gerekirdi.

• Çocuğa kucak açan kızların taçlarında yenilik, refah ve adalet kavramalarına yer verilmesinin nedenleri neler olabilir?
Bu kavramlar yeni ilan edilen cumhuriyet yönetiminin ana ilkeleridir. Bu ilkeler sayesinden cumhuriyet yönetimi halkın mutluluğunu sağlarken bir yandan da ilerleme ve eşitliği sağlayacak.

• Bu kavramlardan yola çıkarak cumhuriyet yönetiminin nitelikleri ve Türk toplumuna sağladığı faydalara hangi örnekleri verebilirsiniz?
 Adalet kavaramının yerleşmesi için çeşitli kanunlar çıkarılarak eşitlik sağlanmıştır. Örneğin Medeni Kanunla kadın erkek eşitliği sağlandı.

“6. Sınıf MEB Arapça Çalışma Kitabı Sayfa 87” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir