6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 76

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu paragrafları okuma ve yorumlama noktasında kitap okumayan öğrenciler çok zorlanırken, kitap okuyan öğrenciler hiçbir zorluk çekmezler. Bu sayede hem soruyu doğru çözerler, hem de sınavda zaman kazanırlar.Okuması kötü olan bir öğrenci ise hem soruya yanlış yanıt verir, hem de sınav süresinin büyük bir kısmını paragrafları okumaya ayırır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı 

5. Vişne reçelinin yapımında 3 kg vişneye 1 kg şeker kullanılmaktadır. Bir vişne reçelinde kullanılan şekerin, reçelin tamamına oranını bulunuz.

6. Selin’in oyuncak bebeklerinin sayısının, tokalarının sayısına oranı 3/5’tir. Tokalarının sayısının, bebeklerinin sayısına oranını bulunuz.

7. Aşağıda verilen ifadelerdeki oranları bulunuz. Bu oranların birimli veya birimsiz olduğunu belirtiniz.
a) Bir aile kış mevsiminde 1 ayda 300 m3 gaz tüketiyor……………………………………………….
b) Bir harita gerçekteki 500 km uzunluğu 25 cm olarak gösteriyor…………………………………
c) Bir otomobil 300 km yolu 4 saatte gidiyor……………………………………………………………….
ç) Bir okulda 16 öğretmen, 108 öğrenci bulunuyor………………………………………………………

8. Birimli oran ile birimsiz oran arasındaki farkı örnekle açıklayınız.

9. Defter sayısının kitap sayısına oranı 1/4’tür. İfadesinden ne anladığınızı yazınız.

10. İki atletten birincisi koşu pistinde 5 dakikada 3 tur, ikinci atlet ise 10 dakikada 4 tur atmıştır. Hangi atletin daha süratli olduğunu belirtiniz.

11. “İstanbul” kelimesindeki ünlü harf sayısının, ünsüz harf sayısına oranını bulunuz.

12. Yandaki şekilde mavi karelerin, kırmızı karelere oranı 1/2 ise verilen şekli uygun renklere boyayınız (Şekilde sadece iki renk bulunmakta- dır.).

  • Cevap

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla