6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 73

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu ders yardımcı kaynaklar ve tutulan notlar üzerinden hatırlanır. Bu nedenle bu kaynaklardan sürekli yararlanılmalıdır. Soru çözerken de yine öğrenci takıldığı yerde bu tür kaynaklardan yararlanabilir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı 

1. Tükenmez ve kurşun kalemleri olan Deren’in tükenmez kalemlerinin tüm kalemlerine oranı 4-’tir. Deren’in kurşun kalemlerinin tükenmez kalemlerine oranını bulunuz.

2. Bir kümesteki horozların sayısının tavukların sayısına oranı y ise tavukların sayısının kümeste bulunan tüm hayvanların sayısına oranını bulunuz (Kümeste sadece tavuklar ve horozlar bulunmaktadır.).

3. Bir kalem kutusundaki siyah kalemlerin sayısının tüm kalemlerin sayısına oranı …’tir. Bu kutudaki kırmızı kalemlerin sayısının siyah kalemlerin sayısına oranını bulunuz.

4. Bir tren sabit hızla 4 saatte 320 km yol alıyor. Trenin aldığı yolun geçen süreye oranını bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla