6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 66

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Liseye hazırlananların öğrenmesi gereken derslerden bir tanesi olan Türkçe dersi, TEOG sınavında da büyük önem taşıyor. Türkçesi kötü olan bir öğrencinin TEOG sınavında istediği başarıyı yakalaması genellikle mümkün olmuyor.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 

3. 48 sayısının çarpanlarını, çarpan ağacı ve bölen listesi yöntemlerini kullanarak bulunuz.

24. Aşağıdaki sayıları asal sayıların çarpımı olarak yazınız.
a) 35 b) 42 c) 210

25. Aşağıda verilen sayı çiftlerinin ortak bölenlerine ve ortak katlarına örnekler veriniz,
a) 8 ve 12 b) 15 ve 20

26. 24 ve 30 cm uzunluğunda iki parça ip eşit uzunlukta en az parçaya ayrılmak istendiğinde her parçanın uzunluğunun kaçar cm olabileceğini bulunuz.

27. Kenar uzunlukları 8 ve 12 cm olan dikdörtgen biçiminde levhalardan oluşturulabilecek kare şeklindeki levhaların kenar uzunluklarının kaç cm olabileceğini bulunuz.

28. Bütünlerinin ölçüsü 121 ° olan bir açının tümlerinin ölçüsü kaç derecedir?
A) 28 B) 31 C) 32 D) 42

29. m(l56c) = 32° ise BOC ve ÂOE’larının kaç derece olduğunu bulunuz.

30. Yandaki doğruya dışında bulunan herhangi iki noktadan dikme çiziniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla