6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 50

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe sarmal bir derstir: Türkçe dersi sarmal bir derstir. Konular birbirini tamamlayarak ilerler. Bugün öğrenilen bir konu birkaç konu sonraki öğrenmeleri etkileyecek, eksik öğrenme varsa yeni konuların öğrenilmesi zor olacaktır. Bu sebeple Türkçede her konu iyi öğrenilmeli, özümsenmeli ve sık sık tekrar edilmelidir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 

1. Aşağıdaki sayılardan hangisinin çarpanlarının toplamı diğerlerinden büyüktür?
a) 16 b) 18 c) 25 ç) 36 d) 37

2. 20 sayısının çarpanları ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden doğru olanın yanına “D”, yanlış olanın yanına “Y” yazınız.
I. Çarpanlarının 5 tanesi çift sayıdır.
II. Tek sayı olan çarpanların toplamı 5’tir.
III. 6 tane çarpanı vardır.
IV. Çarpanlarının toplamı 42’dir.

3. 48 sayısının tek doğal sayı çarpanlarının toplamını bulunuz.

4. 18 sayısının 2 katı ile 6 sayısının……………katı birbirine eşittir.Yukarıdaki ifadede verilen boşluğa uygun sayıyı yazarak doldurunuz.

5. Aşağıdaki sayıların hangi sayılara kalansız bölünebileceğini belirleyip örnekteki gibi tabloya işaretleyiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla