6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 33

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. İşin en can alıcı noktasına gelmiş bulunmaktasınız. Özellikle dil bilgisi konularında öğrenmiş olduklarınızı sizin belirlediğiniz ölçüde bir kâğıda ve renkli kalemler kullanarak şematik olarak gösterin. Oklar, listeler vb. yöntemlerle konuları kısa örnek ve hatırlatıcı açıklamalar yaparak gösterin. Bu kavram haritalarını, konunun adı geçtiğinde aklınıza gelecek şekilde yutun.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı 

1. Aşağıda verilen doğal sayıların çarpanlarını yazınız.
a) 32—►
b) 28—►
c) 25—►
ç) 17—►

2. Aşağıda verilen doğal sayıların 50’den küçük olan katlarını yazınız.
a) 7—►
b) 13—►
c) 15—►
ç) 22—►

3. Aşağıdaki ifadeler doğru ise başına “D”, yanlış ise “Y” yazınız.

  • 4 sayısı 24’ün bir bölenidir.
  • 5 sayısı 51 ’in bir çarpanıdır.
  • 46 sayısı 23 sayısının katıdır.
  • 52 sayısı 2 sayısının çarpanıdır.
  • 30 sayısının 8 tane çarpanı vardır.
  • 72 sayısı 18 sayısının katıdır.

4. Kenar uzunlukları birer doğal sayı olan dikdörtgenin alanı 48 cm2dir. Bu dikdörtgenin kenar uzunluklarının hangi doğal sayılar olabileceğini bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla