6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 313 Yanıtlar (Tamamı)

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Olumlu ve sürdürülebilir bir okul iklimini yaratmanın duruma göre ciddi zorlukları olduğunu duruma göre kolay olduğunu düşünüyorum.Zor olduğunu düşünüyorum çünkü olumlu bir okul iklimi yaratmak bazı kalıpların, alışkanlıkların ve geçmişten gelen tortuların kırılıp parçalanmasıyla mümkün. Bu kalıplar ve tortular öyle ki hem hiç sorgulanmamış oluyor hem de sınıf içi ve dışındaki uygulamalara kolaylık(!) sağlayan alışkanlıklar haline dönüşüyor. Yılların birikimi olan bu tortulardan birdenbire kurtulmak elbette ki çok zor.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 313 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 313 Cevabı 

5. Yukarıda ölçüleri verilen cismin hacmi kaç cm3tür?
A) 460 B) 480 C) 560 D) 680
6. Aşağıda ölçüleri verilen prizmalardan hangisinin hacmi en büyüktür?

7. 0,00006 dam3 + 40 000 cm3 toplamı kaç dm3e eşittir?
A) 46 B) 64 C) 100 D) 120

8. Bir ayrıtının uzunluğu 2 m olan küp şeklindeki bir su deposunun 3/8’i doludur. Buna göre depodaki su kaç litredir?

    • Cevap

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 313 Yanıtlar (Tamamı)” üzerine 7 yorum

  1. 314’ÜN CEVABI NEREDE ?!?!?!?!? ya kitabımda 313 314. sayfalar yırtıldı deftere geçirmem lazım cevaplar yok ne yapacağım ben !!!

  2. Sizin yüzünüzden eksi alıcam 😥😫😒😖😕😤😤😤😤😤😤😤😤😤😭😭😭😭😭😭😭😭😩😩😩😵😵😵😵😧😧😧👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿🙈🙉🙊Bu siteye bidaha girmiyorum 👉👉👉💪💪💪💪💪💪💪 Bu siteden midem bulanıyor artık 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢😈😈🤢👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👽👽👽👽👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀😾😾😾😾😾😾😾😾😾😾

  3. Sizin yüzünüzden eksi alıcam 😥😫😒😖😕😤😤😤😤😤😤😤😤😤😭😭😭😭😭😭😭😭😩😩😩😵😵😵😵😧😧😧👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿🙈🙉🙊Bu siteye bidaha girmiyorum 👉👉👉💪💪💪💪💪💪💪 Bu siteden midem bulanıyor artık 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢😈😈🤢👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👽👽👽👽👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀😾😾😾😾😾😾😾😾😾😾

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir