6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 30

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Dil bilgisini öğrenmek imkânsız değil! Okuduğumuzu çok iyi anlayabiliyoruz; fakat dil bilgisi bizim için tam bir tabu. Öyle mi? Size bir önerim var: Dil bilgisi, aslında çok iyi bildiğiniz dilin inceliklerine ulaşmak için sizin için bir fırsattır. Soyut kavramlardan, terimlerden sıkılıyor olabilirsiniz. Fakat öncelikle dil bilgisine karşı ön yargılarınızı yıkmanızı istiyorum. Böylesi konulara “Biz ailece matematik özürlüyüz.” cümlesindeki insanlar gibi yaklaşmanız baştan kaybetmemize sebep olur.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı 

8. Kırmızı bölgenin alanını, mavi bölgenin alanından faydalanarak hesaplayınız.
4 cm
v E
y o (£>
11 cm
9. Aşağıdaki işlemleri, çarpma işleminin toplama ve çıkarma işlemleri üzerine dağılma özelliğinden yararlanarak yapınız.
a) 5-(4 + 1) =…… b) 13-(12 + 5) =……
c) 16 (8-2) =…… ç) 19 (9-3) =……
10. Taksimetre açılış ücreti 3 TL olan taksi ile yolculuk eden Mehmet Bey, 8 km yol gittiğinde 20 TL para vermiş, 1 TL para üzeri almıştır. Bu taksimetrenin her 1 kilometre için yazdığı ücreti bulunuz.
11. Doruk ve Hakan’ın yaşları toplamı 26’dır. 4 sene sonraki yaşlarının toplamını hesaplayınız.
12. Yarısının 4 fazlasının 2 katı 20 olan sayıyı hesaplayınız.
13. Melda, kardeşinden 5 yaş büyüktür. İkisinin yaşlarının toplamı 27 ise Melda kaç yaşındadır?
14. Bir çiftlikte 12 tavuk, 15 koyun ve 8 tavşan bulunduğuna göre bu çiftlikte bulunan hayvanların ayak sayılarının toplamını bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla