6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 27

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Okuyucu ve okur kavramları birbirinden farklıdır. Harfleri anlamlı seslere dönüştürerek yazılı metinleri anlayabilen insanlar okuyucudur. Okur ise okumayı bilen her insandan farklı olarak, okuma zevkleri olan, kısacık ömrüne daha çok kitap sığdırabilmek için sürekli okumaya çalışan, süreli yayınları takip eden, seçici ve etkin okuyucudur. Bizim öncelikli amacımız iyi bir okur olmaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 

1. Emre bir kitabın her gün bir önceki gün okuduğu sayfa sayısının 2 katını okumaktadır. İlk gün 4 sayfa kitap okuyan Emre 6. gün toplam kaç sayfa kitap okumuştur?
2. Bir sınıftaki kızların sayısı erkeklerin sayısının 2 katıdır. Kızların yarısı ise gözlüklüdür. Sınıfta 6 tane gözlüklü kız bulunduğuna göre sınıf mevcudunu hesaplayınız.
3. 8 kg peyniri 48 TL’ye alan bir bakkal 4 kg peyniri 32 TL’ye satmıştır. Toplam 16 kg peynir satan bakkal kaç TL kâr elde etmiştir?
4. Bir sınavda doğru cevaplanan sorular için 5 puan verilmekte, yanlış cevaplanan sorular için 2 puan silinmektedir.
20 soru cevaplayan Serkan, soruların 14’üne doğru cevap verdiğine göre Serkan’ın sınavdan aldığı puanı hesaplayınız.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla