6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 252

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eklektik ve yenilikçi anlayışta ise insanın en önemli yönünün düşünmek olduğu bilinciyle hareket edilir. Düşünme eylemi kişiye özgü, eleştirel ve öznel fikirleri doğal olarak barındırır. Çocuğun farklılığı ve sorgulamaları onun doğasına uygundur. Yaratıcılık, farklılık ve özel/öznel davranışlar desteklenip geliştirilmelidir. Bu, toplumun dinamizmini arttırır. Bu anlayışla oluşturulacak bir okul iklimi mutlu ve meraklı küçük dâhilerin sevinciyle dolu olacaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı 

12. Aşağıda verilen ifadelerle karşılarında verilen sayıları eşleştiriniz.

a) Tek basamaklı en küçük negatif tam sayı 98
b) İki basamaklı en küçük negatif tam sayı 999
c) Üç basamaklı en büyük tek tam sayı -1
ç) İki basamaklı en büyük çift tam sayı -9
d) Tek basamaklı en büyük negatif tam sayı

13. Aşağıda verilen işlemlerden sonucu doğru olanların yanına “D” yanlış olanların yanına “Y” yazınız.
a) (-2) + (+4) + (-1) = +1 J b) (-46) + (+48) + (-22) + (+16) = +4 J c) (-13) + (-11) + (+15) + (-7) = -16 ç) (+19) + (-6) + (+5) + (-13) = -5 J d) (+7) + (-8) + (+45) + (-32) = -12

14. Aşağıda sayma pullarıyla modellenmiş olan İşlemleri altlarına yazınız.

15. Van ilinin hava sıcaklığı aralık ayında -17 °C ve şubat ayında 8 °C İse aralık ayı hava sıcaklığının şubat ayı hava sıcaklığından kaç derece azdır?
A) 11 B) 18 C) 25 D) 27

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 252” üzerine 39 yorum

      1. بيسان من السجن ولقد قبضت عليه الشرطه و استعاده من سيارته و عاش جون بسلام.

  1. 12. sorunun A şıkkı -9 olcak bunu yapan -99 yapmış ama allah yine de yapan kişiden razı olsun

    1. sena 15.soru doğru 25 olacak çünkü -17 den 8 i çıkarın diyor ama biz (-)işaretini (+) işaretine çevirip topluyoruz eğer yanlış düşünüyorsan öğretmenine sorabilirsin 🙂

  2. 14. Sorunu cevabı yok ama 14. Sorunun cevabı olmadı diyede berbat bir site diyenlerde var ama buna emek harcıyorlar berbat bir site diyenler de hayatında 1 defa olsun yanlışlık yapmıştır her insan hayatında yanlışlık yapar dikkate alın bu yorumu?

  3. Ellerinize sağlık ama 14. Sorunun cevabını unutmuşsunuz fakat insanlık hali bir şey olmaz yani kontrol eden yada cevaplarına bakan bunu kendisi yapsın lütfen bir soru unutuldu diye berbat demenize hiç gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir