6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 250

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Günlük ve haftalık planlar yapmalı ve ders çalışma süreleri bu planlara sadık kalarak devam etmelisiniz. Bunun sayesinde zamanı etkili ve verimli kullanmış olursunuz. Sevmediğiniz ders yoktur çalışmadığınız ders vardır. Ümitsizliğe kapılıp çalışmaktan vazgeçmek en büyük hatalardan biridir. Başarısızlıktan başarı doğar.  İnsan bilmediğinden korkar. Ne kadar çalışırsan o kadar öğrenirsin. Çalışmanızı sık sık bölmeyin Ders çalışma için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri çalışmaya başlamadan hazırlayın ki ara vermeyiniz. Dikkatiniz dağılmaya başladığında on dakikalık molalar verebilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 250 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 250 Cevabı 

1. Aşağıda verilen ifadelerin karşılarına tam sayı değerlerini yazınız.
a) Sıfırın altında 32 derece b) Zemin katın 9 kat üzeri
c) Deniz seviyesinin 15 metre altı ç) 350 TL zarar
d) 25 TL alacak

2. Aşağıda verilen kavramları kutulardan uygun olana yerleştiriniz.

3. Aşağıda sayı doğrusunda verilen harflerin karşılık geldiği tam sayıları yazınız.

4. Aşağıda verilen tam sayıları pozitif ve negatif olarak ayırıp sayı doğrusu üzerinde gösteriniz.

+7, —3, —12, +4, —8, +11 Pozitif tam sayılar =>
Negatif tam sayılar =>

5. Ayşe Hanım’ın dairesi, oturduğu apartmanda zemin katın 3 kat altındadır. Ayşe Hanım’ın dairesinin bulunduğu katı, aşağıdaki hangi tam sayı ile ifade edersiniz?
A) -3 B) -2 C) 1 D) 3

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 250” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir