6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 249

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Günlük ve haftalık planlar yapmalı ve ders çalışma süreleri bu planlara sadık kalarak devam etmelisiniz. Bunun sayesinde zamanı etkili ve verimli kullanmış olursunuz. Sevmediğiniz ders yoktur çalışmadığınız ders vardır. Ümitsizliğe kapılıp çalışmaktan vazgeçmek en büyük hatalardan biridir. Başarısızlıktan başarı doğar.  İnsan bilmediğinden korkar. Ne kadar çalışırsan o kadar öğrenirsin. Çalışmanızı sık sık bölmeyin Ders çalışma için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri çalışmaya başlamadan hazırlayın ki ara vermeyiniz. Dikkatiniz dağılmaya başladığında on dakikalık molalar verebilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı 

25. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.
a) 12 ile (x + 4) cebirsel ifadesini çarpınız.
b) 6 ile (4 – a) cebirsel ifadesini çarpınız.
c) 2 ile (3 – 4b) cebirsel ifadesini çarpınız
ç) 3 ile (2a + b) cebirsel ifadesini çarpınız.

26. Kısa kenarı 5x + 2 br ve uzun kenarı 4 br olan dikdörtgenin alanını cebirsel olarak ifade ediniz.

27. Aşağıda verilen işlemleri yapınız.
a) 3 • (2m + 4p – 3) b) 6 • (2ab – 4c) c) 5 • (4k – 3m – 2)

28. Akın’ın x TL’si vardır. Özcan’ın parası Akın’ın parasının 50 TL fazlasının 4 katı olduğuna göre Özcan’ın parasını cebirsel olarak ifade ediniz.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 249” üzerine 21 yorum

  1. sizden allah razı olsun allah gönlünüzegöre versin 237 den 256ya kadar yaptım siz olmasanız apazdım sizi çooook seviyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir