6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 244

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Günlük ve haftalık planlar yapmalı ve ders çalışma süreleri bu planlara sadık kalarak devam etmelisiniz. Bunun sayesinde zamanı etkili ve verimli kullanmış olursunuz. Sevmediğiniz ders yoktur çalışmadığınız ders vardır. Ümitsizliğe kapılıp çalışmaktan vazgeçmek en büyük hatalardan biridir. Başarısızlıktan başarı doğar.  İnsan bilmediğinden korkar. Ne kadar çalışırsan o kadar öğrenirsin. Çalışmanızı sık sık bölmeyin Ders çalışma için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri çalışmaya başlamadan hazırlayın ki ara vermeyiniz. Dikkatiniz dağılmaya başladığında on dakikalık molalar verebilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 244 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 244 Cevabı 

3. Aşağıda genel kuralı verilen örüntülerin karşılarında bulunan adım sayılarının değerini bulunuz.
a) 5n-4->7. adım b) 3n + 5->16. adım c) 13n – 6 -»25. adım ç) 6n + 7 ->15. adım d) n + 7->42. adım e) 12n + 14-»5. adm

4. Genel kuralı 5n – 2 olan sayı örüntüsünün 12. adımında bulunan sayı ile 16. adımında bulunan sayının toplamını bulunuz.

5. Genel kuralı 6n -1 olan sayı örüntüsünün 45. adımının, 23. adımdan ne kadar fazla olduğunu bulunuz.

6. Nuriye okula başladığında dakikada; 1. hafta 40, 2. hafta 48, 3. hafta 56 kelime okumuştur. Kelime sayısını her hafta 8 kelime artırarak devam etmiştir. Okul 34 hafta olduğuna göre Nuriye’nin yıl sonunda dakikada kaç kelime okuduğunu bulunuz.

7- l.adım 2. adım 3. adım Yukarıdaki şekil örüntüsünün 32. adımında kaç tane geometrik şekil olduğunu bulunuz.

  • Cevap

 

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 244” için 26 yorum

  1. Hocaları kandırın ama yaptıgınız her şeyi YÜCE ALLAH görüyo ve siz öldügünüz zaman sizden hesap soracak.

  2. Teşekkürler yapamadığım sorulara buradan bakıyorum ve yaptıklarımı da kolayca kontrol ediyorum yanlış yaptıklarımı düzeltiyiorum saol evvel cevap♥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir