6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 242

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Günlük ve haftalık planlar yapmalı ve ders çalışma süreleri bu planlara sadık kalarak devam etmelisiniz. Bunun sayesinde zamanı etkili ve verimli kullanmış olursunuz. Sevmediğiniz ders yoktur çalışmadığınız ders vardır. Ümitsizliğe kapılıp çalışmaktan vazgeçmek en büyük hatalardan biridir. Başarısızlıktan başarı doğar.  İnsan bilmediğinden korkar. Ne kadar çalışırsan o kadar öğrenirsin. Çalışmanızı sık sık bölmeyin Ders çalışma için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri çalışmaya başlamadan hazırlayın ki ara vermeyiniz. Dikkatiniz dağılmaya başladığında on dakikalık molalar verebilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı 

Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.

a) 5 ile (x + 6) cebirsel ifadesini çarpınız.
b) 8 ile (x – 2) cebirsel ifadesini çarpınız.
c) 12 ile (2x- 3) cebirsel ifadesini çarpınız, ç) 2 ile (4 + x) cebirsel İfadesini çarpınız.

2. Aşağıda verilen dikdörtgenlerin alanlarını cebirsel olarak ifade ediniz.

3. Bir sayının 5 katının 1 eksiğinin 3 katını cebirsel olarak ifade ediniz.

4. Bir bisikletli saatte (x+15) km/sa hızla giderken bir araba bisikletlinin 5 katı hızla gitmektedir. Arabanın hızını cebirsel olarak ifade ediniz.

5. Aşağıda verilen işlemleri yapınız.

a) 12 • (3a – 4b + c)
c) 9 • (4m – 2n – mn)
b) 6 • (2xy + x – 3y) ç) 100 (k-1)

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 242” üzerine 4 yorum

  1. Arkadaşlar bu cevap anahtarları kontrol için sizin kopya çekmeniz için açılan bir şey değildir. Biraz edep hala bu çocuklar kopya çekmeye devam ederse milli eğitim bakanlığına şikayet edicem. KOPYA ÇEKME!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir