6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 212

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Öte yandan eğitimin bir sosyal sorumluluk olduğunu düşünürsek olumlu bir okul iklimi yaratmak hem ciddi zorlukları barındırır hem de bir zorunluluktur. Neden sosyal sorumluluk? Çünkü her öğrenci, toplumsal yapının sonsuz ilişkiler boşluğuna doğru gönderilmiş ya da fırlatılmış bir bumerang gibidir. O, bir gün dönüp dolaşıp bize geri gelecektir. Ama geri geldiğinde nasıl olmasını istiyoruz? Bir takım etik ilkeleri benimsemiş, öz güveni yerinde, topluma ve mesleğine karşı duyarlı, belirli ilkeleri olan, çevreye ve topluma hassas davranan, düşünen ve sorgulayan bir birey olarak geri gelmesini istiyorsak tüm eğitimciler olarak üstümüze düşenin en iyisini yapmak zorundayız. Tüm bunları sağlayabilmenin en iyi yollarından biri olumlu ve sürdürülebilir bir okul iklimi yaratmaktır. Bütün sorun burada. Yarattığımız okul ikliminden geçen öğrenciler “yarın” yetişkin bireyler olduklarında biz onları nasıl görmek istiyoruz. İşte budur eğitimi bir sosyal sorumluluk meselesi haline dönüştüren şey.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 212 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 212 Cevabı 

22. K sayısının mutlak değeri 16 ve L sayısının mutlak değeri 21 olduğuna göre K-L işleminin en büyük değerini bulunuz.

23. -148 sayısının toplama işlemine göre tersi T ve 215 sayısının toplama işlemine göre tersi M’dir. T-M işleminin sonucunu bulunuz.

24. Tam sayılarda toplama işleminin özelliklerini örneklerle anlatan kısa bir açıklama yazınız.

25. Aşağıda verilen kutucukların içine yazılması gereken sayıları bulunuz.
a) (+8) + (+2)=(+2)+CD b) – 2 + [( – 3) + (- 12)] = [□ + (- 3)] + (-12)
c) Toplama işleminin sonucuna etki etmeyen sayı | | sayısıdır.
ç) -5 tam sayısının toplama işlemine göre tersi | | tam sayısıdır.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 212” üzerine 59 yorum

  1. ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????burda nerde soru işareti yok not: türk matığı kulanın cevap: yandaki cümlede (ne alaka onu bilmiyorum)

  2. İYİ DE SİZ HEP CEVAPLARINA BAKIP MI YAPACAKSINIZ YUH SİZE ARTIK HEM DE CEVAPLARA BAKIP DA YAZDIĞINIZDA HİÇBİR EMEĞİNİZ OLMAYACAKTIR BİLGİNİZE…

    1. SANKİ SEN BAKMIYPN BU SİTEYE GİRİP HAYIR DERSEN BAKIYORSUNDUR ÇÜNKÜ YORUM BİLE YAZIP AÇIUPRSUN ASIL SANA YUH MARİA MYLOFTS

  3. evet ya 211 de de yok 212 de de yokkk??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir