6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 209

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Genelde  40 dakika çalışma 10 dakika mola şeklinde olmalı… Kendinize çalışma ortamı hazırlayın Ders çalışma için sürekli çalışabileceğiniz bir ortam olmalıdır. Ortamda dikkati dağıtacak eşyalardan uzak olmalıdır. Ortamın sıcaklığı, ışığı ve havalandırmasına dikkat ediniz. Çalışırken dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin Uygun çalışma ortamı sağlandıktan sonra ders çalışmanıza tam bir konsantrasyon içinde başlayın ve dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzak durun. Planlı çalışma alışkanlığı kazanın.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 209 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 209 Cevabı 

8. Aşağıdaki noktalı yerleri uygun sayılarla doldurunuz.
a) En küçük pozitif tam sayı……………..sayısıdır.
b) Üç basamaklı en küçük negatif tam sayı……………..sayısıdır.
c) En büyük negatif tam sayı……………..sayısıdır.
ç) İki basamaklı en küçük çift tam sayı……………..sayısıdır.
d) Bir basamaklı en küçük pozitif çift tam sayı……………..sayısıdır.

9. -9 <-8 < a <-5 = b <-1 < c < |-1 |= ç < 2
sıralamasında yer alan a, b, c ve ç harflerinin yerini alabilecek tam sayıları belirtiniz.

10. Aşağıda verilen işlemlerin sonuçlarını bulunuz.
a) (—11)+ (+ 12) b) (+10)+(-33)+(-4) c) (-36)+(-40) +(+6) ç) (+45)+(65)

11. Sayı doğrusunda A noktası -11 sayısına 6 birim uzaktadır. A sayısının alabileceği değerlerin toplamını bulunuz.

12. Hakan bir binanın 4. katında oturmaktadır. Vedat, Hakan’ın 3 kat yukarısında; Zümra, Vedat’ın 12 kat aşağısında oturmaktadır. Vedat binanın en üst katında, Zümra en alt katında olduğuna göre binanın kaç katlı olduğunu bulunuz.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla