6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 208

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ders çalışırken, ödev yaparken, sınavlara hazırlanırken belirli bir hedef doğrultusunda yol almalısınız. amaç belirlemek, ders çalışma isteğinizi olumlu yönde etkileyecektir. Unutmayın hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez…
Çok çalışmak, verimli çalışmak değildir Ders çalışmak için zamanınızı iyi kullanmak çok önemlidir. Uzun süreli değil daha çok kendinizi derse veriyorsanız, motivasyonunuz devam ediyorsa verimli çalışıyorsunuz anlamına gelmektedir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı 

4. Aşağıdaki ifadelerle karşılarındaki tam sayıları eşleştiriniz.
a) 70 metre ileri
b) 40 TL zarar
c) 1300 metre rakım ç) 80 TL borç
d) 40 TL kâr
e) Denizin 1300 metre altı

5. Aşağıda verilen tabloda boş bırakılan yerleri doldurunuz.

6. Aşağıdaki noktalı yerlere “>, <” veya “=” sembollerinden uygun olanını yazınız, a) -2…-46 b) 1…-21 c) |-3|… + 3
ç) -200… 40 d) I — 81…| 7 | C) | 41 |… – 36

7. Aşağıda verilen tam sayıları büyükten küçüğe doğru sıralayınız.
a) I — 121. -3, 19, 45, -1 b) 0, – 4, – 2, I-561, 1

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla