6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 206

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Aldığınız notları evde deftere geçirin. Aldığınız notları mümkün olduğunca aynı günde deftere geçirmeye çalışın bu sayede konu daha aklınızda tazeyken kendinizden ek bilgiler verebilir hatta çizimler yapabilirsiniz.Zorluk seviyesi yüksek olan derslere öncelik verin. Her zaman anlamakta zorlandığınız derslere öncelik verip onları çalışın bu sayede onları çalışmak için daha çok vaktiniz olmuş olur. Sınavda çıkabilecek konulara daha çok odaklanmayı deneyin.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı 

1. Aşağıdaki işlemlerde yerine gelecek tam sayıları bulunuz.
a) (-8)+(+3) = (+3) +
b) (-12)+ (-6) = I +(-6)
c) (+55)+ (-23) = (-23)+

2. Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların yanına “D”, yanlış olanların yanına “Y” yazınız.
a) Tam sayılarda toplama işleminde toplananların yerleri değiştirildiğinde sonuç değişmez.
b) Tam sayılarda toplama işleminde 1 sayısının sonuca etkisi yoktur.
c) Tam sayılarda toplama işleminde 0 sayısının sonuca etkisi yoktur, ç) Tam sayılarda bir sayının toplama işlemine göre tersi aynı sayının ters işaretlisidir.

3. Aşağıdaki toplama işlemlerindeki x, y ve z sayılarının toplamını bulunuz.
a) [(+3) + (+4)]-1 =3 + [(+4) + x]b) 8 + [(-3) + (+6)] = [y + (-3)] + 6
c) (12 + 6) + (-7) = 12 + [6 + z]

4. Tam sayılarda toplama işleminin özelliklerini kullanarak aşağıdaki işlemlerde bulunan kutulara uygun sayıları yazınız.
a) (+3)+ (-2) = (—2)+ (+3)
b) [(+4) + (-5)] + □ = 4 + [(-5) + 6]c) 371 + □ = 371 ç) 45 + □ = 0

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla