6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 203

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ders sırasında mola verin. Eğer kaç saat boyunca ders çalışmak istiyorsanız her 50 dakika da kendinize 10 dakikalık molalar verin bu sayede bedeninizin yorulmasını engellemiş olursunuz, zihninizin dinlenmesine yardımcı olursunuz ki bu da konuları zorlanmadan anlamanıza ve ezberlemenize yardımcı olur.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 203 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 203 Cevabı 

11. Bir esnafın toptancıya 450 TL borcu ve müşterisinden 320 TL alacağı vardır. Esnafın borcuyla alacağı arasındaki farkı bulunuz.

12. A sayısının mutlak değeri 8 ve B sayısının mutlak değeri 9’dur. Buna göre A-B’nin en küçük değerini bulunuz.

13. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.
a) 0- (-8) b) (+3)-(-6) c) (-8)-(+4)

14. Bir şirketin bir hafta boyunca günlük kâr ve zararı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

15. “(—12)’nin 12’den farkı O’dır.” diyen bir kişinin bu sözü hakkında ne dersiniz? Nedeniyle birlikte açıklayınız.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla