6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 201

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Hafıza kartları hazırlayın. Okuduğunuz derslerin hafızanızda iyice oturması için uygulaya bileceğiniz bir yöntemdir. Genellikle küçük not kâğıtlarıyla hazırlanana bu yöntemde kâğıdın bir tarafına hazırlamış olduğunuz soruyu yazıyor ve kâğıdın diğer kısmına da cevabını yazıyorsunuz. Bu kartların diğer bir avantajı da hep yanınız da bulundurabilirsiniz bu sayede dışardayken, otobüs beklerken ve ya okulda boş vakitleriniz de kartları çıkartıp bir tekrar yapabilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 201 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 201 Cevabı 

1. Bir iş merkezinde çalışan bir çaycı 8. kattan 12 kat aşağı indiğinde kaçıncı kata inmiş olur?

2. Hava sıcaklığı gece -6 °C iken gündüz 13 °C artmıştır. Gündüz hava sıcaklığının kaç °C olduğunu bulunuz.

3. Bir dalgıç deniz seviyesinin 3 metre altındayken 6 metre daha derine dalmıştır. Dalgıcın deniz seviyesinden kaç metre uzaklıkta olduğunu bulunuz.

4. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.
a) (- 14)+ (-8) = …
b) (-24)+(+15)=…
c) (+9)+ (+15) = …
ç) (-45)+(+85)= …

5. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.
a) (-5)+(+6) +(-3)+(+4) = … b) (+44)+(-26)+(-40)+(+18)= …
C) (-36)+(+38)+(-12)+(—6) = … ç) (-81)+(+16)+(+24)+(+1) = …

6. -9 sayısının toplama işlemine göre tersi C ve +16 sayısının toplama işlemine göre tersi D olduğuna göre C + D işlemini bulunuz.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla