6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 187

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Zamanınızı en verimli şekilde idare edin. Haftalık ders planı düzenleyin ve gereken zaman dilimlerini günlük çalışmalarınıza göre belirleyin. Bu yöntem notlarınızın artmasında da yardımcı olacaktır. Elinizden geldiği kadar kurduğunuz plana bağlı kalmaya çalışın ancak kendinize vakit ayırmayı da sakın unutmayın. Düzenlemiş olduğunuz haftalık ders programında günlük yaptığınız her şeyi eklemeyi unutmayın örneğin yemek, ailenizle ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 187 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 187 Cevabı 

1. Bir denizaltı deniz seviyesinin 80 metre altında yol almaktadır. Denizaltının deniz seviyesine uzaklığını mutlak değerle gösteriniz.

2. I – 81 I, I + 251, I +161, I – 431, 101 ifadelerinin değerlerini bulunuz.

3. Mutlak değeri 15 olan tam sayıları mutlak değer içinde gösteriniz.

4. Sayı doğrusunda verilen tam sayıların mutlak değerlerini bulunuz.

5. -6 , I -81 , I +31 , 101 , – 2, – 1 tam sayılarını sayı doğrusunda gösteriniz.

6. Aşağıda verilen tablodaki boşluklara uygun sayıları yazınız.

7. Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların yanına “D”, yanlış olanların yanına “Y” yazınız.
a) Mutlak değer uzaklık belirtir.
b) 40 sayısı sıfıra -41 ’den yakındır.
c) Bazı sayıların mutlak değeri negatiftir, ç) -3 sayısı sıfıra -2’den daha uzaktır.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla