6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 184

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu durum size çok daha verimli ders çalışmanın önünü açacak ama sabredip çalışmanız burada ki en önemli kısım.Bu yazımızda önce kendimden sonra çevremdeki kişilerden yola çıkarak neden derse odaklanamadığımız ve verimli ders çalışma yollarını anlattık.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı 

6. Aşağıdaki tam sayıları ait oldukları kutuların içine yazınız.

7. Sayı doğrusu üzerindeki harflere karşılık gelen tam sayılarla kutularda verilen sayıları eşleştiriniz.

8. Bir yarışma programının soruları şu şekildedir:
Yarışmacı sayı doğrusu üzerinde sıfır noktasındadır. Sayı doğrusunda bulunan sayılar ise hava sıcaklıklarını göstermektedir.
Buna göre;
a) Yarışmacı serinlemek için hangi yöne gider?
b) Yarışmacı ısınmak için hangi yöne gider?
c) Yarışmacı sıcaklığın ne pozitif ne de negatif olduğu bölgede bulunmak isterse nerede durmalıdır?

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla