6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 176

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınav dönemi maalesef stresin öğrencilerde tavan yaptığı bir dönem. Birde buna aile baskısı katılınca tam bir ders çalışmama durumu ortaya çıkıyor. Bu durum en tehlikelisi çünkü burada öğrenci kendisinden daha çok çevresinde ki kişilerin, ailesinin ne diyeceğini düşünüyor. Çözüm ise basit. Biraz oturup bazı sorulara cevap aramak ve bunu bilinç altınıza oturtmak yeterli olacaktır. Örneğin kim için ve neden okuduğunuzu cevaplayın. Bu sorulara cevabınız “kendim ve kendi geleceğim” için ise çevrenizdeki kişileri neden kendinizden daha fazla düşünüyorsunuz? Bu durum çok daha uzun bir konu olduğu için talebiniz olursa başka bir yazıya erteliyorum.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 176 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 176 Cevabı 

4. Bir sınıftaki öğrencilerin yaşları toplamı 300’dür. Bu sınıfta 30 kişi olduğuna göre bu sınıfın yaş ortalaması kaçtır?

5. Dört sayının aritmetik ortalaması 8’dir. Sayılardan birincisi 9, İkincisi 8, üçüncüsü 6 olduğuna göre dördüncü sayı kaçtır?
6. 27, 19, 23, 32, 34, 27, a Yukarıdaki veri grubunun açıklığı 16 olduğuna göre a’nın alabileceği değerleri bulunuz.

7. Bir okuldaki 7. sınıfların matematik sınavlarında aldıkları puanların ortalamaları tablodaki gibidir.
a) En başarılı sınıfı belirtiniz.
b) Başarı ortalamaları eşit olan sınıfları belirtiniz.
c) Başarı ortalamaları eşit olan sınıflar arasında hangisini daha başarılı kabul edebilirsiniz? Neden?

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla