6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 166

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Konu çalışırken önemli gördüğün yerlerin altını renkli kalemlerle çiz. Bu ikinci tekrar yaptığında algıda seçicilik dediğimiz olayın işlerlik kazanmasına neden olur. Yani dikkatini çeken ilk yeraltını çizdiğin yer olacaktır. Örnek: Bir toplantıda 10 tane siyah takım elbise giymiş bir yerde birisinin bir beyaz takim elbise giydiğini düşünün. İlk dikkat çeken bu beyaz takım elbiseli olacaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı 

1. Aşağıdaki veri gruplarının aritmetik ortalamasını bulunuz.
a) 2,5,13,8 b) 66,60,53,61 c) 5, 15,25, 10, 15 ç) 2, 1,3, 2, 2

2. Üç sayının aritmetik ortalaması 60’tır. Bu sayılardan birincisi 50, İkincisi 60 olduğuna göre üçüncü sayı kaçtır?

3. Şahin’in telefonda yapmış olduğu son 5 görüşmenin süreleri 20, 7, 9, 12 ve 7 dk. şeklindedir. Görüşme sürelerinin ortalaması kaç dakikadır?

4. Umut, haziran ayında 5, temmuz ayında 8, ağustos ayında 4 ve eylül ayında 7 kitap okudu. Bu verilere göre Umut’un 4 ay boyunca okuduğu ortalama kitap sayısını bulunuz ve yorumlayınız.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla