6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 142

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Verimli ders çalışma : Psikolojik ve sosyal yönden uygun bir ortamda daha önceden hazırlanmış bir plan dahilinde psiko-fizik enerjiyi yoğunlaşarak yürütülen bir çalışmadır. Bu yüzden birinci derecede yazılı veya görsel olarak bilgilerin ilk elden alınması daha sonra alınan bilgilerin kısa süreli bellekten  uzun süreli belleğe geçirilmesi ve alınan bu bilgilerin uygulanmasıdır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı 

1. … işleminin sonucunu tahmin ediniz.

2. Bir diyetisyene giden 5 arkadaşın ağırlıkları yanda tablodaki gibidir. Bu 5 arkadaşın ağırlıkları toplamını tahmin ediniz.

3. 83,938 ile 64,107 sayıları arasındaki farkı tahmin ediniz.

4. 6,36 cm uzunluğundaki silgiler kullanılarak bir sıranın genişliği ölçülüyor. Silgileri 9 defa yan yana getirdiğinizde 2,34 cm fazlalık oluyorsa sıranın genişliğini tahmin ediniz.

5. Fiyatları 49,99 TL ile 59,99 TL arasında bulunan gömleklerden 4’er tane alan bir müşterinin kaç TL ödemiş olabileceğini tahmin ediniz.

6. Bir kontörlü telefondan yapılan son 4 aramanın ücretleri aşağıdaki gibi olduğuna göre 2. arama ücretini tahmin ediniz.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla