6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 135

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Dönem Planı: Dönem planı için bir takvim kullanılabilir ve bu takvim öğrencinin göreceği bir yere asılır. Akademik dönem için tarihleri gösteren bu takvim sınavları, ödev tarihlerini, toplantıları ve bireyin gereksinim duyduğu durumları içermelidir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı 

1. Tayra ve Miray 16,12 : 5,2 işlemini yapıyorlar. Hangisinin işleminin doğru olduğunu belirtiniz.

2. Aşağıdaki bölme işlemlerini yapınız.

3. Fiyatları aynı olan 3 tane pantolon alan Ulaş Bey 149,97 TL ödeme yaptığına göre 1 pantolonun fiyatını bulunuz.

4. Aşağıda alanları verilen dikdörtgenlerin verilmeyen kenarlarını hesaplayınız.

5. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarının 5’ten büyük veya küçük olduğunu belirtiniz.
a) 5 : 2,3 b) 5 : 0,09 c) 5 : 0,8 d) 5 : 1,7

6. Alanı 62,5 m2 olan dikdörtgen biçimindeki bir odanın zeminine alanı 1,5 m2 olan kare fayanslardan kaç tane yerleştirilebilir?

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla