6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 109

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ders çalışmayı engelleyen koşullar, Çalışmak ne kadar çok istense de ve ne kadar iyi planlansa da bazı dış koşullar çalışmayı engelleyebilir.Çalışılan yer çok önemlidir. Karışık, çok eşyalı, güzel manzaralı, duvarlarında bolca poster olan, TV bulunan bir oda çalışma odasından çok çalışamama odası haline gelecektir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı 

1. 400 km’lik bir yolun her 50 1/3 km’sini gittiğinde mola veren bir şoförün kaç kez mola vereceğini tahmin ediniz.

2. Artun’un bir gün içinde yaptıkları ve harcadığı zaman tablodaki gibi olduğuna göre Artun’un televizyon izlemek için harcadığı zamanı tahmin ediniz.

3. 1600 TL paranın 11/50’sini eğitim masraflarına, 3/22 ’sini mutfak masraflarına ayıran bir ailenin geriye kalan parasının kaç TL olduğunu tahmin ediniz.

4. Aşağıdaki işlem sonuçlarının yaklaşık 7 olması için boşluklara gelebilecek sayıları tahmin ediniz.

5. Tahminde bulunurken en çok hangi yöntemi kullandığınızı belirtiniz.

6. Tahminde bulunmanın sağladığı kolaylıklar sizce nelerdir?

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla