6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 219

Değerli öğrencilerimiz Tuna yayınları 6. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eklektik eğitim anlayışının sonucu olarak oluşturulmak istenen olumlu okul ikilimi çabalarında en önemli unsurlardan biri tutarlılıktır. Özellikle söylenenler ve davranışlar arasındaki tutarlılık. Tutulamayacak sözler vermek öğrencinin okula, eğitime ve öğretmenlere güvenini sarsar, kuralların herkese adil uygulanması ya da uygulanmaması okuldaki havayı istenmeyen biçimde değiştirir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

4. Yandaki elektrik devresini kuran Eda, arkadaşlarına “Ampulün daha parlak ışık vermesi için ne yapabilirim?” sorusunu yöneltiyor. Eda’nın sorusuna arkadaşlarının verdiği cevaplardan hangisi ya da hangileri doğrudur?

 • Cevap: Bence Gamze’nin söylediği doğrudur. Çünkü direnç ile parlaklık ters orantılıdır.

5. Özdeş pil ve bağlantı kablolarıyla iki ayrı elektrik devresini kuran Neslihan, devrelerdeki ampullerin aynı parlaklıkta ışık vermediğini gözlemliyor. Ampullerin parlaklıklarının aynı olmamasının nedeni sizce nedir?

 • Cevap: Ampullerin parlaklıklarının aynı olmamasının nedeni ampullerin üreteç olmasıdır.

6. Öğrenciler, öğretmenin verdiği yukarıdaki görev için aşağıdaki devreleri hazırlıyorlar. Hangi devrelerde ampul parlaklığını etkileyen değişkenler belirlenemez? Cevabınızı nedenleriyle birlikte yazınız.

 • Cevap: Bizce bu soru hatalıdır. Fakat cevabı biliyorsanız lütfen yorum kısmına yazınız.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 219” üzerine 35 yorum

 1. Ya evvel cevap burdan baktı ya bu site evvel cevaptan çünkü bütün cevaplar aynı ve de sonuncu soruya aynı şeyi yazmışlar

 2. Cevap : 4 , 5 ve 6 belirlenemez . Çünkü kontrollü deneyin kurallarına göre yapılmamış .
  Cevabı ben bu şekilde buldum .

 3. Cevabı yazıyorum
  ??????????

  Her resimde farklı cizgi oldugundan dolayı işik fazla belirlenemez. Cunku oyle oldugu icin ????????????????????????????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir