6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 214

Değerli öğrencilerimiz Tuna yayınları 6. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Zor olduğunu düşünüyorum çünkü olumlu ve sürdürülebilir bir okul iklimi hem yaratma sürecinde hem de sürecin sonunda, kurumsal yapıya dâhil olan yeni unsurlarla her an bozulma riskiyle karşı karşıya. Üstelik bu riskin kaynakları her zaman kurumun kontrolünde olmayabiliyor. Örneğin personel tercihi kurum kontrolünde olabilir ama teknolojik değişimler ve sosyal etkiler genelde kurumların tek başlarına kontrol edebilecekleri şeyler değildir. Bu durum şunu gösteriyor ki, olumlu ve sürdürülebilir okul iklimi sürekli bir inovasyon ve güçlü bir kurumsal aidiyet, kurumsal kültürle mümkün. Yani her an yeni çalışmalara ve kurum içi eğitimlere, faaliyetlere ve ortak yaşam paydaları yaratabilmeye bağlı bir anlayışı gerektiriyor.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı

Bir pil ve bir ampulden oluşan elektrik devresinde ampul parlaklığını artırmak için ne yaparsınız? Niçin?

  • Cevap: Bir pil ve bir ampulden oluşan elektrik devresinde ampulün parlaklığını arttırmak için iletken telin uzunluğunu azaltırım. Çünkü iletken tel ne kadar uzunsa ampulün parlaklığı o kadar azalır.Bu arada devredeki pil sayısı arttıkça ve ampulün içindeki telin cinsi değişirse parlaklık da değişir.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir