6. Sınıf Ada Matbaa İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 11

Sevgili öğrencilerimiz 6. Sınıf Ada Matbaa yayınları İngilizce Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Bir dilin öğrenilmesi sadece kelimelerin ezberlenmesinden ibaret değildir bir yandan kelime ezberlerken bir yandan da o dilin gramerini öğrenmek zorundasınız. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. TÜRKÇE DERSİNE AİT SORULARIN ÖZELLİKLERİ
Türkçe’de anlam bilgisi soruları yoruma, dilbilgisi soruları ise bilgiye dayanır. Yoruma dayalı sorularda öznellikten kaçınmalı, soru kökünde ifade edilenler doğru algılanmalı, paragraftaki giriş, sonuç ve ana düşünceyi ifade eden ayrıntılara dikkat edilmelidir. Mecazlı ifadeler ve simge sözcükler dikkate alınmalıdır. Bilgi sorularında ise konu eksikleri tamamlanmalı, dil bilgisinin temel kuralları bilinmeli, mana ve değerler iyi kavranmalı, zengin bir kelime hazinesine sahip olunmalı, terimlerin anlamları iyi bilinmelidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Ada Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 11 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Ada Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 11 Cevabı 

Read the paragraph and answer the questians.

I’m Cindy. I’m tvvelve years old. I’m a student at a secondary school. My lessons start at 8.30 a.m. I get up at seven and wash my face and brush my teeth. I have my breakfast at 7.45 a.m.
‘ I get on the school bus at 8 a.m. I arrive at school at 8.15 a.m.
I leave school at 1.30 p.m.
After school I sometimes go to a cafe with my friends. After that I go home and alvvays do my homevvork in the afternoons. On Wednesday afternoons I have a dance course. I learn Scottish folk dances. And I want to learn Spanish folk dances after this course. Its Flamenco. Because I like dancing very much.

1. What is her name? Her name is Cindy. / She is Cindy.
2. How old İs she?
3. What time do the lessons start?
4. What time does she get up?
5. What time does she have breakfast?
6. Does she get on the school bus at 8 a.m?
7. Does she leave school at 2 p.m?
8. What does she do after school?
9. When does she do her homevvork?
10. Does she have folk dance course?

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“6. Sınıf Ada Matbaa İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 11” üzerine 86 yorum

  1. yaşındayım Ben orta öğretim okulu öğrencisiyim. Saat 8.30’da derslerim başlıyor, yedi sabah kalkıyorum ve yüzümü yıkıyorum ve dişlerimi fırçaladım. Sabaha 7.45’te kahvaltı yaparım ‘Sabah 8’inde okul otobüsü kullanıyorum. Sabah saat 8.15’te okula varıyorum. Sabah saat 1.30’da okulu bırakıyorum. Okuldan sonra bazen arkadaşlarımla bir kahveye gidiyorum. Bundan sonra eve gidiyorum ve alvvays öğleden sonra ev eşyalarını yapıyorum. Çarşamba öğleden sonraları dans dersim var. İskoç halk danslarını öğrendim. Bu dersin ardından İspanyol halk dansları öğrenmek istiyorum. Onun Flamenkosu. Çünkü çok dans etmeyi severim.

  2. Metinin çevirisi yok mu öğretmen çeviri istiyor ne buluyorsa o çeviride acil bir şekilde çeviri alabilir miyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir