6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Dörtel Yayınları Sayfa 137

Değerli öğrencilerimiz Dörtel yayınları 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Haftalık Plan: Bir hafta boyunca tüm görevleri planlamak için hazırlanır. Sınav için hazırlanma, ders kitabını okuma, çalışma, arkadaşlarla toplanma gibi etkinlikler için zaman ayrılır. Haftalık plan yapılırken esnek davranmalı ve çok şey yapma planlanmalıdır. Eğer yeterince dinlenilmezse planlananlar gerçekleşmez. Birçok şeyi kötü bir biçimde yapmaktansa birkaç şeyi iyi yapmak daha yararlıdır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı 

Aşağıdaki şemaya, verilen örnekten de yararlanarak belirtilen sanat dallarında öne çıkmış iki Türk sanatkârın ismi yazınız.

Türklerin İslam medeniyetine katkı sağladığı başlıca alanlar

Cevap:

  1. Edebiyat: Yusuf Has Hacip Yunus Emre
  2. Musiki: Dede Efendi, Itrî, III. Selim, Hacı Arif Bey
  3. Hüsn-ü hat: Şeyh Hamdullah, Ahmed Şemseddin Karahisar.
  4. Tezhip: Şah Kulu, Kara Mehmet Çelebi.
  5. Ebru: Şebek Efendi, Hatib Efendi, Şeyh Sadık Efendi.
  6. Minyatür: Nakşi, Levni ve Nigari.
  7. Mimari: Mimar Sinan, Sedefkar Mehmet Ağa, Mehmet Tahir Ağa.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla