5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 296

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 5. Sınıf Matematik Ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Dinlediğiniz müziğin sesinin yüksek olmamasına dikkat edin çünkü kolayca dikkatinizin dağılmasına neden olur. Radyo’dan müzik dinlememeye özen gösterin çünkü reklam araları dikkatinizi dağıta bilir. Televizyonu kapatın. Ders çalıştığınız sırada televizyonun açık olması genellikle kötü bir fikirdir. Televizyon dikkatinizi hemen dağıta bilir ve dersten çok gösterilen filme odaklanmanızı sağlar.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 296 Cevapları

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite 2. Bölüm Alan Ölçme Sayfa 296 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 296 Cevabı 2017 – 2018 

Futbol Sahası Alanı

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu tarafından, büyük bir futbol sahası taç çizgisinin uzunluğu 120 metre, kale çizgisinin uzunluğu ise 90 metre olarak belirlenmiştir. Dikdörtgen biçimindeki bu sahanın ölçüleri sizce neler dikkate alınarak belirlenmiş olabilir?

Aşağıda birim kareli kâğıtta verilen dikdörtgenlerin yanlarına aynı alana sahip farklı birer dikdörtgen çiziniz.

Kareli kâğıt üzerinde olmayan dikdörtgenler ile aynı alana sahip farklı dikdörtgenleri nasıl oluşturabilirsiniz?
• Siz de Uluslararası Futbol Birliği Kurulu tarafından belirtilen büyük futbol sahasıyla aynı alana sahip dikdörtgen biçiminde kenar uzunlukları farklı bir saha tasarlayınız.

  • Cevap