5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 220

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 5. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Örneğin, derse geç kalan öğrenciye kızmak için öğretmeninde zamana dikkat etmesi, derslerine geç kalmaması, öğrencisinin zamanını çalmaması, ola ki geç kaldıysa öğrencilerinden özür dileyebilmesi çok önemlidir. Böylece öğretmenin geç kalan öğrencisinden özür beklemeye hakkı olacaktır. Öğrenciler okulda nasıl davranırlarsa nasıl bir durumla karşılaşacaklarını bilmek isterler, yani kuralların nasıl işleyeceğini bilmek önemlidir. Bu onların güvenlik ihtiyacını gideren çok önemli bir unsurdur. O halde şu ilkeyi unutmamalı: Çocuklar dudaklarınızdan çok ayaklarınızı takip ederler. Bu durumda da:“Söylediklerimizin inandırıcılığını arttıran en önemli şahitlerimiz, yaptıklarımızdır.” diyebiliriz.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite 2. Bölüm Üçgenler ve Dörtgenler Sayfa 220 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 220 Cevabı 2017 – 2018 

Kar Taneleri
Kış mevsiminde yağan karı pencereden seyretmek pek çok insanın keyif aldığı bir durumdur. Cama vuran kar tanelerinin aynı şekilde olduğu düşünülür ama her bir kar tanesi diğerlerinden farklı şekle sahiptir, hiçbiri birbirine
benzemez. Yandaki kar tanesi resimlerini inceleyiniz.

Bildiğiniz geometrik şekillere benziyor mu?

Bu şekilleri isimlendirecek olsaydınız nasıl isimlendirirdiniz?

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 220” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir