5. Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 214

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 5. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Zor olduğunu düşünüyorum çünkü olumlu ve sürdürülebilir bir okul iklimi hem yaratma sürecinde hem de sürecin sonunda, kurumsal yapıya dâhil olan yeni unsurlarla her an bozulma riskiyle karşı karşıya. Üstelik bu riskin kaynakları her zaman kurumun kontrolünde olmayabiliyor. Örneğin personel tercihi kurum kontrolünde olabilir ama teknolojik değişimler ve sosyal etkiler genelde kurumların tek başlarına kontrol edebilecekleri şeyler değildir. Bu durum şunu gösteriyor ki, olumlu ve sürdürülebilir okul iklimi sürekli bir inovasyon ve güçlü bir kurumsal aidiyet, kurumsal kültürle mümkün. Yani her an yeni çalışmalara ve kurum içi eğitimlere, faaliyetlere ve ortak yaşam paydaları yaratabilmeye bağlı bir anlayışı gerektiriyor.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite 1. Bölüm Temel Geometrik Çizimler ve Kavramlar Sayfa 241 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 214 Cevabı 2017 – 2018 

1) Aşağıdaki noktalı kâğıda açıölçer veya gönye kullanmadan dar, dik ve geniş açılar çiziniz, çizdiğiniz açıları adlandırınız.

2) Aşağıda verilen cümlelerdeki boşlukları doldurunuz.

a) Ölçüsü 0o ile 90o arasında olan açılara …………….. açı denir.
b) Ölçüsü …………. olan açılara dik açı denir.
c) Ölçüsü 90o ile 180o arasında olan açılara ……………. açı denir.

  • Cevap:
  • a

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir