5. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 89

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 5. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Fakat günlük hayatımızın akışı içerisinde birçok öğrenci verimli ders nasıl çalışılır tam olarak bilmemektedir. Yanlış yollara başvuran öğrenci tam olarak ne istediğini alamamakla beraber ders konusunda kendisini yetersiz görebiliyor. Böyle durumlarla karşılaşan öğrencilere mümkün olduğunca velililerinde destek olarak ders çalışabilmesine de en iyi şekilde katkı sağlaması gerekmektedir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı 

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM:

1. Peygamber Efendimizin (sav) hayatı hakkında neler biliyorsunuz? Arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Peygamberimiz 20 Nisan 571 yılında Mekke’de doğduğunu 632 yılında Medine’de öldüğünü  annesinin adının  Amine babasının adının Abdullah olduğunu iyi niyetli, dürüst, yardımsever, şefkatli olduğunu biliyoruz.

2. Sizce Peygamberimiz (sav) çocukluk yılları ile ilgili neler biliyoruz? Arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Yaşamının çoğunu dedesinin yanında geçirdiğini, Annesini 8 yaşında kaybettiğini babasını doğmadan 2 ay önce kaybetmiştir. İnsanlara yardım eder, herkese karşı saygılıdır.

3. Peygamberimizin (sav) çocukken öksüz ve yetim kalması, daha sonraki yıllarda onun davranışlarını nasıl etkilemiş olabilir? Tartışalım.

  • Cevap: Çocukken yetim ve öksüz kalması onu ileriki zamanda kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamış, yetim ve öksüzlere karşı herkesten çok merhametli olmuştur.

4. Peygamberimizin (sav) aile sevgisi ve kendisine iyilikte bulunanlara gösterdiği vefa bize örnek olacaktır. Bu değerler hakkında sohbet edelim.

  • Cevap: Yapılan iyilik muhabbet ve sevgileri hiç bir zaman karşılıksız bırakmamalıdır. Büyüklerine her zaman saygısını göstermektedir buda bize örnek olabilecek davranışların arasında dır tıpkı diğer örnek olunabilecekler gibi.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla