5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 98

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Hangi dersi görüyorsanız, “Şimdi fizik dersini dinliyorum, şimdi Türkçe dinliyorum” diye telkinde bulunun. Çünkü daha iyi konsantre olmak için zihninizi şimdiye getirmeniz gerekir.b- Ders esnasında önemli yerlerin altını çizin ve en önemli bilgileri not edin. Not almak zihnin dağılmasını önler.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 98 Toplumsal Kurallar Etkinlik Soruları ve Cevapları

Toplumsal Kurallar

İnsanların bir arada, barış içinde yaşamaları için herkesin birbirinin haklarına saygı duyması ge­rekir. Toplum içinde yaşamanın beraberinde getirdiği bir takım hukuk kuralları vardır. Toplumsal ya­şamı kolaylaştıran değerler sistemi olan bu hukuk kuralları ortak yaşamın gerektirdiği apartmanda, sokakta, toplu taşıma aracında, pazarda, alışveriş merkezinde yani insanların birlikte olduğu her yer­de geçerlidir. Bu kuralların uygulanmasından kamu kurumlan sorumludur ve bu kurumlar kurallara uymayanlara karşı toplumun huzuru için bazı yaptırımlara sahiptir. Görsellerde insanların bir arada yaşamaları için getirilmiş bazı kurallar görülmektedir. Görsellerin yan taraflarına bu kuralların toplum hayatı için önemini yazınız.

1. FOTOĞRAF

  • Cevap  Sigara sağlığa zararlıdır. İçen kadar içmeyene de zararlıdır. İnsanlar çocuklr hastalar yaşlılar sigara içilen bir yerde olduklarında istemeden de olsa dumana maruz kalmaktadırlar.

2. FOTOĞRAF

  • Cevap Yaşamın en önemli amacı sağlıktır. Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı ise spordur. En iyi spor yollarından biri bisiklettir. Bisiklet kullanım alanlarındaki sürücülere saygı göstermek gerekmektedir.

3. FOTOĞRAF

  • Cevap Trafik hayatımızın en önemli alanlarından biridir. Trafik kuralları olmasa her gün binlerce kaza ve can kaybı olurdu. 

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 98” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir