5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 85

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrenmek istediğiniz şeyleri parçalara bölerek çalışın. Bir seferde bütün bir konuyu ya da materyali bitirmeye çalışmayın. Her gün o gün için belirlediğiniz kadarını çalışın. Çalıştığınız konuyla ilgili notlar ya da taslaklarınızı yatmadan önce gözden geçirin. İki sayısal veya iki sözel dersi arka arkaya çalışmamaya gayret edin. Sizin fiziksel durumunuzu (çok aç ya da çok tok olmamak, yorgun ve uykusuz olmamak, vb.) ve çalıştığınız ortamın fiziksel durumunun (sıcaklık,dağınıklık, vb.) kontrol edin.Sözel dersleri çalışırken atlas, grafik, şema, vb materyallerden yararlanmaya çalışın.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 6. Ünite Toplum İçin Çalışanlar Sayfa 85 Hangi İhtiyaçlara Hangi Kurumlar  Etkinlik Soruları ve Cevapları

Hangi İhtiyaçlara Hangi Kurumlar 

Hangi ihtiyaçlara Hangi Kurumlar Deprem sonrası bir yerleşim yerindeki konutların çoğu kullanılamaz hâle geldi ve birçok insan yaralandı. Sizin göreviniz farklı kurumlan koordine ederek depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak­tır. O yerleşim yerindeki insanların ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçları karşılayacak kurumlan tabloya yazınız. Ayrıca kurumların görevlerini bir cümle ile belirterek “Acil Durum Planı”nı tamamlayınız.

Barınma  Kurumlar                Afet Konut Birimi    Görevleri Afet sırasında insanlara ev temini eder.

Giyecek  Kurumlar                 Afet Giyim Birimi      Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

Yiyecek  Kurumlar                 Afet Yiyecek Birimi     Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

Sağlık  Kurumlar                    Afet Sağlık Birimi      Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

Güvenlik  Kurumlar             Afet Güvenlik Birimi    Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

Eğitim  Kurumlar                  Afet Eğitim Birimi   Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

Çevre   Kurumlar                   Afet Çevre Birimi   Görevleri Afet sırasında insanlara giyecek  temini eder.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 85” için 14 yorum

  1. arkadaşlar bir yerden kopyalanıyor bende baktım her yerde aynı hata yazarken dikkat edinki azar işitmeyin.mantıklımı sizce bu yazılanlar …lütfen okurkan dikkat edelim.yanlış yazılanlar var baya…

  2. şey görevleri bölümüne yazılacak olanların son5 tanesinde hepsi aynı yazmakta.hepsinin görevinde giyecek yazıyor.lütfen düzeltirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir