5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 80

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınav sisteminde soru sayısı en fazla sorulan derslerin başında yer aldığından dolayı öğrencilerin ön yargılı yaklaşmadan dersi anlamaya çalışmalarına da gayret etmeleri gerekiyor.Türkçe Dersi Bireysel Çalışmak.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 5. Ünite Gerçekleşen Düşler Sayfa 80 Benim Yayınlarım  Etkinlik Soruları ve Cevapları

Aşağıdaki alana bilim ve teknolojiyi konu alan, düzeyinize uygun dergilerle ilgili bir afiş yapınız. Afişinizde dergilerin isimlerine, dergilerdeki önemli konulara, bilim ve teknolojiyle ilgili görsellere yer veriniz. Afişinize bilim ve teknolojiyle ilgili dergileri takip etmenin önemi konusunda bir slogan ekleyiniz.

Emeğe Saygı Gösteriyorum

1) Bir önceki sayfada Atatürk’ün bilim ve teknolojiye verdiği önemle ilgili araştırmada incelediğin kaynakların üçünü aşağıdaki örneğe bakarak yazınız.

Örnek: ATATÜRK, Mustafa Kemal, Nutuk, Türk Tarih Kurumu Basımevi, Ankara, 2006

ATATÜRK, Mustafa Kemal, Geometri, Türk Tarih Kurumu

ATATÜRK, Mustafa Kemal, Bölüğün Muharebe Eğitimi, Türk Tarih Kurumu

ATATÜRK, Mustafa Kemal, Cumalı Ordusu, Türk Tarih Kurumu

2) Yaptığınız çalışmalarda yararlandığınız kaynakları kaynakçada göstermenin önemi hakkında aşağıya iki slogan yazınız.

Kaynakça belirtmek kitabı yazana araştırmayı yapana hak ettiği saygıyı vermek bakımından önemlidir.

Kaynakça Hakkında Slogan:

Ver Kaynakça Emeğe Saygı Göster Hakça

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 80” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir