5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 77

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe, hem dil hem de anlam olmak üzere iki ana sınıfa ayrılmış bölümlerde oluşmaktadır. Öğrenciler çoğu zaman iki ana bölüme ayrılmış olan konuları çalışırken zorlandığı noktalar olabiliyor. Özellikle sözel yeteneği zayıf olan öğrenciler Türkçe derslerinden başarısız sonuçlar almakta ve hatta çoğu zaman Türkçe derslerinden tamemen kopmaktadır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 5. Ünite Gerçekleşen Düşler Sayfa 77 Teknolojiye Evet Ama Etkinlik Soruları ve Cevapları

Teknolojiye Evet, Ama…

Teknolojik ürünlerin toplum hayatı üzerinde olumsuz etkileri olabilir, özellikle teknolojik ürün­lerin yanlış ve dikkatsiz kullanımı insan sağlığını tehdit edebilir. Aşağıdaki haberde bilgisayarın insan sağlığına olumsuz etkilerine değinildiği görülüyor. Haberi okuyarak haberin alt kısmındaki soruları ce­vaplayınız.

1. Sizce neden böyle bir haber yapma gereği duyulmuştur?

Teknolojinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz yanlarına dikkat çekmek için.

2. Haberde belirtilen olumsuzluklarla daha önce karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız ne yaptınız?

Evet. Bilgisayar başında çok oturunca bazen bu sıkıntılarla karşılaşıyorum.

3. Haberde belirtilen önlemlerden hangilerini uyguluyorsunuz, hangilerini uygulamıyorsunuz? Açıklayınız.

Çok fazla bilgisayar başında vakit geçirmemeye çalışıyorum ama yine de gözlerimin ağırdığını hissediyorum

4. Teknolojik ürünler hangi durumlarda insan ve toplum hayatını olumsuz etkileyebilir?

Eğer hayatımızın merkezine alırsak büyük sorunlar yaşayabiliriz. Bunun yanında ailemizden uzaklaşır sosyal ortamlarda sıkıntı yaşayabiliriz.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 77” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir