5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 67

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Türkçe ve Matematik öğrencilerin öğrenmesi gereken iki temel derstir. Bu dersleri öğrenmeyen öğrenciler başarılı olamaz. Çok iyi öğrenenler ise çok başarılı olabilirler. Çünkü geriye kalan dersler bu iki dersle bağlantılıdır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 4. Ünite Ürettiklerimiz Sayfa 67 Ne Yapabilirim Etkinlik Soruları ve Cevapları

Ne Yapabilirim

A. Aşağıdaki kutulara; tarım, hayvancılık, ormancılık, sanayi, turizm ve madencilikle ilgili üretime dayalı bir fikrinizi yazınız.

TARIM: Modern tarım yöntemleri geliştirilmelidir. Seracılık yaygınlaştırılmalı

HAYVANCILIK: Büyük baş hayvancılığa önem verilmelidir. 

ORMANCILIK: Orman ürünleri çeşitlendirilmelidir. 

SANAYİ: Yeni fabrikalar açılmalıdır. 

TURİZM: Yeni oteller açılmalıdır.

MADENCİLİK: Yeni maden arama cihazları kullanılmalıdır. 


B. Ürettiğiniz fikirleri arkadaşlarınızla tartışarak bu fikirlerden birini seçiniz. Seçtiğiniz fikirle ilgili ya­pılabilecekleri konuşarak belirleyiniz ve aşağıda sizden istenilenleri yazınız.

  • Seçtiğiniz fikir:Yeni oteller açılmalı
  • Seçme nedeniniz: Turizm gelişmesi 
  • Ekonomiye katkısı: Turist döviz kazancı
  • Fikirlerinizle ilgili yapılacaklar: Devlet destek olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir