5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 65

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Bol kitap okuyarak tasvir gücünüz ve kelime dağarcığınız gelişecektir. Bunun yanı sıra asıl dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da dersleri günü gününe takip etmek ve konularla ilgili çok bol soru çözmektir. Eğitmenler SBS sınavına hazırlanan öğrencilere her gün mutlaka en az 100-150 soru çözmeyi tavsiye etmektedirler.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 4. Ünite Ürettiklerimiz Sayfa 65 Bölgemizdeki İnsan ve Ekonomi Etkinlik Soruları ve Cevapları

İnsan ve Ekonomi

A. Marketlerden kolayca satın aldığınız pastörize sütlerin hazırlanmasında ve sizin elinize ulaştırıl­masında kimlerin görev aldığını biliyor musunuz? Aşağıya, görev alan insanların mesleklerinin ismini yazınız. Yaptığı görevi belirtiniz.

Sütün Bize Gelmesinde Emeği Geçenler

ÜRETİM

Meslekler   ÇİFTÇİ, KÖYLÜ

Görevleri  İNEKLERİ BESLEMEK, SÜT SAĞMAK

DAĞITIM

Meslekler  TÜCCAR

Görevleri  SÜTÜ ALIP FABRİKALARA YA DA İNSANLARA ULAŞTIRMAK

TÜKETİM

Meslekler  İNSANLAR

Görevleri  HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARI İÇİN SÜTLERİ TÜKETİRLER


B. Ürettiği bir ürünle ya da yaptığı bir işle ekonomide bir ilki gerçekleştirmiş olan bir girişimcinin hayat hikâyesini araştırınız. Yaptıklarının ekonomiye olan katkılarını aşağıya yazınız.

  • Girişimcinin adı: ALİ SABANCI
  • Yaptıkları: İLK ÖZEL HAVA YOLU ŞİRKETİ OLAN PEGASUS’U AÇMAK
  • Yaptıklarının ekonomiye katkıları: VERGİ VEREREK ÜLKEYE KATKI SAĞLAR. İNSANLARA HİZMET EDER.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 65” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir